• יו"ר: ד"ר ברוך קפלן
  • מזכיר: ד"ר חגי לנדוב
  • גזבר: ד"ר אריה ליפשיץ
  • חברי ועד: ד"ר להבית אקרמן
  • ד"ר ריאד קאסם
  • ועדת ביקורת: ד"ר אביקם הראל, ד"ר אילן כץ ,ד"ר דוד צמח
חדשות

נציב שירות המדינה התבקש לבדוק קיום הליך משמעתי למנכ"ל שיבא

הנימוק: פרופ' רוטשטיין לקח על עצמו את האחריות המינהלית בפרשת הניתוחים הפלסטיים הפרטיים שביצע המנתח פרופ' וינקלר בביה"ח

בנציבות שירות המדינה נבדקת האפשרות לזמן את מנכ"ל המרכז הרפואי "שיבא" בתל-השומר, פרופ' זאב רוטשטיין, להליך משמעתי בבית הדין של הנציבות. כך דווח הבוקר בעיתונות הכלכלית.

לפי הדיווח, בשבוע שעבר שלח המנהל האחראי בנציבות על מערכת הבריאות, יוני דוקן, מכתב לנציב השירות משה דיין, שכלל המלצה לשקול את העמדת פרופ' רוטשטיין לדין משמעתי. הסיבה: רוטשטיין נטל על עצמו אחריות מינהלית לכך שמנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית ב"שיבא", פרופ' איל וינקלר, ביצע בשנים 2013-2012 ניתוחים פרטיים בתשלום בעת עבודתו הציבורית במרפאת "קלאס קליניק" שבמתחם בית החולים.

העיתונים הכלכליים "דה מרקר" ו"כלכליסט" ציינו עוד, כי דוקן מנה במכתבו לנציב השירות מקרים נוספים שבהם לטענתו פרופ' רוטשטיין חרג לכאורה מהנחיות נציבות שירות המדינה. בין אלה נמצאים חברותו בכמה דירקטוריונים של חברות מבלי לקבל על כך היתר (דו"ח מבקר המדינה התייחס לכך), העסקת עובדים בתפקידי ליבה ללא מכרז ועוד.

במכתב צוין, כי "המקרים המתוארים לעיל מביאים לידי ביטוי את אופן התנהלותו של פרופסור רוטשטיין,
הפוגעת בתדמית השירות הממשלתי ובאמון הציבור במערכת הציבורית בכלל ובמערכת הבריאות בפרט. אני סבור כי אין מנוס מפתיחה בהליכים משמעותיים כנגד פרופסור רוטשטיין".

פרופסור רוטשטיין מסר בתגובה: "כמי שמאמין בצדקת הדרך ובעשייה, לקחתי את האחריות על פעילות המרפאה האסתטית (של פרופסור וינקלר, מערכת ד.א.) באמצעות תאגיד הבריאות בשעות הבוקר. הכי קל כמובן לשפוך את התינוק עם המים, אבל אז יתברר שהציבור המבקש שירותים כאלה הוא זה שייפגע, שלא לדבר על פונקציות נוספות חשובות, כמו למשל הליך ההתמחות של הרופאים ועוד. אם יוחלט להעמידני לדין משמעתי בנציבות, 'אצעד זקוף אל הגרדום', כפי שעשיתי בעבר".

עוד אמר מנכ"ל "שיבא" לעיתון "דה מרקר", כי "אסופת המקרים שהכין דוקן "אכן מרשימה וארוכה אבל יותר מכל מבטאת את התפישה האנכרוניסטית של תפקיד מנהל בית חולים מול תפקיד המנהל המקצועי הלומד (חברות בדירקטוריונים), יוזם, מפתח, עושה ומשיג הישגים בינלאומיים גם במחיר חיכוכים עם הפקידות. כיוון שהבעיה משותפת לכלכל בתי החולים הציבוריים, כולל הלא ממשלתיים, ראוי שהנושא יילמד על-ידי מי שמופקד על מערכת בריאות, בלי קשר לשירות הממשלתי. .. לדאבוני החלופה של אי עשייה שתקטין בודאי את החיכוכים עם הרגולטורים היא בעייתית מבחינת השירות לציבור לו מחויבים מנהלי בתי החולים. הפתרון היחיד הוא התאמת ציפיות ובניית הסכמות תוך הבנה שתפקיד נציבות שירות המדינה וגם תפקידי בתי החולים הם בסופו של דבר לשרת את הציבור באופן איכותי, שקוף ותוך שמירה על טוהר המידות כמתבקש מהשירות הציבורי".

בימים אלו מתנהל השימוע בדבר השעיית פרופסור וינקלר, צעד לו מתנגד פרופסור רוטשטיין.

נושאים קשורים:  חדשות,  רפואה פרטית,  נציבות שירות המדינה,  פרוספסור זאב רוטשטיין,  פרופסור אייל וינקלר,  יוני דוקן,  המרכז הרפואי "שיבא"
תגובות
דר' רוטמן
16.06.2014, 17:30

אדוני פרופ' רוטשטיין, אפשר לשרת את הציבור הכי טוב עם רופאים מעולים וישרים תוך גיוס משאבים בצורה חוקית לחלוטין. עדיף לא להגיב על ההצהרה ההזויה שלך בסוף הכתבה הזאת כי מזכירה מאוד איך מפורסמים בהיסטוריה האנושית הצדיקו את מעשיהם בנוסחאות דומות לשלך.

עמוס
16.06.2014, 21:20

רוטשטיין, ברבש וביאר ודומיהם מדגימים איך אפשר גם לנהל את מערכת הבריאות הציבורית וגםלהשתין עליה בקשת.

עכשיו מה, גם הם וגם היושבים/הרופסים במשרד הבריאות יודעים שבמעשיהם הם לא נוטלים שום סיכון היות ולמעת החשבת הכללית אין אף אחד שמעז להתעסק איתם.

אחד העם
16.06.2014, 22:14

משרד הבריאות לא עשה דבר במשך עשרות שנים כדי לנקות את אורוות שני. קלאס קליניק קיימת שנים רבות. מבקר המדינה, העיתונות, שוב ושוב מזכירים את העובדה שמנהלי תה"ש ואיכילוב ואולי גם הנהלות נוספות, מקבלים 10 או 11 משכורות ואין דין ואין דיין. האם המסוק של רוטשטיין עדיין חונה על אדמת תל השומר?? דה מרקר החל המלאכה נגד הטייקונים וראשי הבנקים וקופות הגמל , וכעת יש להבריא את מערכת הבריאות המתמוטטת. להתחיל מלמעלה...

אלי
17.06.2014, 09:37

הגיע הזמן שהר"י ואיגוד מנהלי בתי החולים יאמרו את דברם באופן ברור כנגד מעשי השחיתות הנעשים בבתי החלוים תל השומר ואיכילוב בהם מתאפשרת עבודה פרטית בשעות הבוקר על ידי רופאים מקבלי משכורת אשר היו אמורים לנתח חולים רגילים.
בבתי חולים אלו מנוהלת תירות מרפא אגרסיבית בהם מועדפים חולים זרים על פני אזרחי המדינה המחכים חודשים לניתוח !