• יו"ר: ד"ר ברוך קפלן
  • מזכיר: ד"ר חגי לנדוב
  • גזבר: ד"ר אריה ליפשיץ
  • חברי ועד: ד"ר להבית אקרמן
  • ד"ר ריאד קאסם
  • ועדת ביקורת: ד"ר אביקם הראל, ד"ר אילן כץ ,ד"ר דוד צמח
חדשות

סיכום: הכנס השנתי של החברה הישראלית לכירורגיה דרמטולוגית

סיכום של הכנס השנתי של החברה הישראלית לכירורגיה דרמטולוגית, שנערך ב-17 בדצמבר 2014 בתל אביב

הכנס השנתי של החברה הישראלית לכירורגיה דרמטולוגית התקיים ב-17 בדצמבר 2014, במרכז הכנסים במלון "דן פנורמה" בתל אביב.

על ארגון הכנס היו אחראים ד"ר ברוך קפלן, יו"ר הכנס ויו"ר החברה; ד"ר בועז גבאי (מזכיר); ד"ר יורם הרט (גזבר); וד"ר אינס ורנר. אליהם הצטרפו בוועדה המדעית: ד"ר להבית אקרמן, ד"ר אופיר ארצי, ד"ר מוניקה אלמן וד"ר מיכאל שוחט. בכנס השתתפו מרצים בעלי שם מהשורה הראשונה מחו"ל לצד בכירי הרופאים העוסקים בתחום בארץ.

תוכנית הכנס כללה מגוון רחב של נושאים בכירורגיה האסתטית והלא-אסתטית, הרצאות מליאה וסדנאות הדגמה. הכנס לווה בתערוכה מסחרית גדולה ומרשימה, אשר בה נטלו חלק החברות המובילות בתחום. על הצד הארגוני, לאחר השקעה רבה, ניצחה חברת "קליידסקופ", אשר במקצועיות רבה הכשירה את מרכז הכנסים באופן אלגנטי וברמה הגבוהה ביותר, לנוחיות באי הכנס הרבים.

הכנס חולק למספר מושבים, כאשר כל מושב התמקד בתחום שונה.

המושב הראשון עסק ב-Cutaneous Oncology. את המושב ניהלו פרופ' ראובן ברגמן, מנהל מחלקת עור במרכז רפואי רמב"ם; פרופ' אמי חודק, מנהלת מחלקת עור במרכז הרפואי רבין; וד"ר אביב ברזילי, מנהל מחלקת עור במרכז הרפואי ע"ש "שיבא". בשתי ההרצאות הראשונות הרצו ד"ר אסי לוי, מהמרכז הרפואי רבין, ולאחריו ד"ר ברוך קפלן, מהמרכז רפואי אסותא, על טיפולים חדשים באקטיניק קרטוזיס. הם סקרו את יעילותם של הטיפוליים הקיימים והביאו בפני באי הכנס מידע על אודות טיפולים מקומיים חדשים - סונקטיק ופיקטו.

פרופ' דריל ריגל, הידוע בעולם כמומחה בתחום האונקולוגיה העורית מאוניברסיטת NYU, ובעבר הנשיא של ה-American Academy of Dermatology, נתן הרצאה מקיפה על מלנומה אשר כותרתה Melanoma Update 2015. לאחר הרצאתו הוקדש זמן לשאלות ותשובות והיה ניכר כי המשתתפים הביעו התעניינות רבה בנושא החשוב.

בשתי הרצאות הבאות עסקו ד"ר גיל טאובר מהמרכז הרפואי רבין, וד"ר ג'ון סטרסווימר מפלורידה, בטיפול החדש ל-BCC על ידי ויסמודיג'ב, המיועד לטיפול במצבים שכירורגיה אינה אפשרית.

המושב השני הוקדש ל-Rejuvenation. יו"ר המושב היו ד"ר יוסף שירי, מנהל מרפאת העור תל נורדאו בת"א; פרופ' אבנר שמר, ממח' עור במרכז רפואי שיבא; וד"ר אינס ורנר מקרית אונו.

פרופ' מיטש גולדמן, מסן דיאגו, לשעבר הנשיא של ה-American Society for Dermatologic Surgery, ומהמובילים בעולם בתחום הדרמטולוגיה האסתטית, נתן הרצאה מאלפת על אודות
Non ablative rejuvenation של הפנים. פרופ' גולדמן סקר את המגוון הרחב של טיפולים העומדים כיום לרשותינו.

לאחר הרצאתו התקיימו שתי סדנאות הדגמה שעסקו בחומרי מילוי חדשים. בסדנא הראשונה הדגימו ד"ר מרינה לנדאו, מהמרכז רפואי וולפסון, וד"ר אופיר ארצי, מהמרכז הרפואי סורטסקי בתל אביב, הזרקות חומרי המילוי "רסטילין" ו"מרביל". בסדנא השנייה הדגים ד"ר דן רגב, מהמרכז הרפואי רבין, את חומר המילוי "בלוסטרו", שלאחרונה זכה באישור ה FDA.

בין שתי הסדנאות היתה הפסקת הצהריים, כאשר השנה נערך lunch symposium לנרשמים מראש, במסגרתו הרצה ד"ר שמעון אקהויז, מחברת סינרון, אודות טכנולוגיה חדישה של טיפולי לייזר המשמשת באלומה שמשכה picoseconds, לטיפול בבעיות פיגמנטציה והסרת קעקועים.

המושב השלישי הוקדש כולו ל-New and evolving techniques . כיו"ר המושב שימשו ד"ר יורם הרט, מהרצליה פיתוח, וד"ר מיכאל שוחט מתל אביב. ד"ר לאורנס גרין, מאוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון, הרצה על תוצאות מחקר קליני בין-לאומי על הפחתה של שומן סוב-מנטלי באופן לא חודרני, על ידי הזרקת חומר חדש ATX-101. ד"ר אופיר ארצי סקר את הטיפולים לצלקות בכלל והתמקד ביעילותו של שימוש בלייזר ה-CO2.

לאחר מכן, ניתנו שלוש הרצאות על שימושים שונים של גלי רדיו - RF. ד"ר יורם הרט הרצה על טכנולוגיה החדישה של שימוש במחטי RF לטיפול בהצערת העור וצלקות אטרופיות. ד"ר מוניקה אלמן מחולון הרצתה על מתיחת העור, הפחתת היקפים ו-fractional resurfacing באמצעות גלי רדיו. אחריה הרצה ד"ר אסי לוי על טיפול במלפורמציות ורידיות בפנים בטכניקה משולבת של אנרגיות גלי רדיו ולייזר. בהרצאה האחרונה של המושב הרצתה ד"ר יעל פוליטי מתל אביב, על טיפול באקנה קלה עד בינונית באמצעות לייזר באורך גל של 1540nm.

המושב הרביעי והמסכם של הכנס הוקדש כולו לכירורגיה דרמטולוגית. פרופ' לאונרד גולדברג, מבכירי מנתחי המוז מיוסטון טקסס, הציג טכניקות שחזורים לאחר כריתת גידולים בפנים. אחריו סקר ד"ר ג'ון סטרסווימר שימוש בתפרים מיוחדים מסוג barbed sutures, על מנת לסגור פגמים ללא מתח. ד"ר אהוד מילר, ממרכז סוראסקי בתל אביב נתן סקירה מקיפה אודות ניסיונו בביצוע ניתוחי מוז באוכלוסיות העולים ממדינות חבר העמים לשעבר.

בהרצאה שנעלה את הכנס עמד ד"ר נמרוד אבירן מהמרכז הרפואי רבין על המאפיינים של מלנומה עורית באוכלוסייה המבוגרת.

נושאים קשורים:  חדשות,  כנס,  החברה הישראלית לכירורגיה דרמטולוגית,  ד"ר ברוך קפלן,  מלון "דן פנורמה"
תגובות