• יו"ר: ד"ר ברוך קפלן
  • מזכיר: ד"ר חגי לנדוב
  • גזבר: ד"ר אריה ליפשיץ
  • חברי ועד: ד"ר להבית אקרמן
  • ד"ר ריאד קאסם
  • ועדת ביקורת: ד"ר אביקם הראל, ד"ר אילן כץ ,ד"ר דוד צמח
מצגות וכנסים

סקירת הכנס השנתי של החברה הישראלית לכירורגיה דרמטולוגית

הכנס השנתי של החברה נערך במרכז הכנסים של מלון דן פנורמה בתל אביב ב 28 בדצמבר 2016, להלן סקירת המרצים, הנושאים והמצגות שנידונו

הכנס השנתי ה- 20 של החברה הישראלית לכירורגיה דרמטולגית נערך השנה במרכז הכנסים של מלון דן פנורמה בתל אביב ב 28 בדצמבר 2016.  בכנס הרצו מיטב המומחים בתחום מהארץ ומחו"ל. ההרצאות דנו במגוון רחב של נושאים, אסתטיים ולא אסתטיים.

הכנס נפתח בדברי ברכה של יו"ר החברה, ד"ר ברוך קפלן.

המושב הראשון כלל הרצאות ממרצים אורחים מחו"ל. ד"ר לאונרד גולדברג, מבכירי המנתחים, מיוסטון, טקסס, הרצה על כיצד להשתמש בהרדמה מקומית ללא כאבים.

ד"ר מתיו אברהם, מנהל היחידה לכירורגיה קוסמטית ולייזרים מאוניברסיטת הרווארד, העביר עדכון על טיפולי לייזר בטכניקת פרקציונציה. ד"ר ג'ואל כהן, מומחה בעל שם בתחום הזרקות וניתוחים מדנבר, קולורדו, סקר תוך הבאת דוגמאות רבות, שימוש בשילובי טיפולים להצערת עור הפנים, במיוחד מסביב לפה.

ד"ר ג'פרי קליין הנודע מקליפורניה, אשר הודות לו השתכללה הטכניקה של שאיבת שומן בהרדמה מקומית - Tumescent Liposuction - סקר את האפליקציות השונות בשימוש של תמיסת הרדמה מדוללת. הוענק לו פרס מיוחד מטעם החברה עבור תרומתו לתחום.

המושב השני הוקדש כולו לתחום הטיפול בגידולי עור שונים.

ד"ר אלן הלפרן, מנהל מחלקת העור בבית חולים סלאון ממוריאל בניו יורק הרצה על שימוש בטכנולוגיות חדישות באבחון של מלנומה ממאירה. ניתנו הרצאות על יד ד"ר ברוך קפלן וד"ר אסי לוי אודות הטיפולים השונים הקיימים לנגעי אקטיניק קרטוסיס. הרצאת הסיכום של המושב הועברה על ידי פרופ' אייל פניג ממרכז רפואי רבין שבפתח תקווה, שבה סקר את ניסיונם רב השנים בטיפול בסרטן עור מתאי בסיס על ידי התרופה הפומית איריבדג'.

החלק הבא של הכנס הוקדש כולו לתחום המתחדש של הזרקת חומרי מילוי וטכנולוגיות חדישות להצערת העור. הרצאות והדגמות גרמו לעניין רב בקרב הקהל והם  הועברו על ידי ד"ר מימי ארנרייך, ד"ר להבית אקרמן, ד"ר מרינה לנדאו, ד"ר מוניקה אלמן, ד"ר מיכל זווילי מצרפת, ד"ר אופיר ארצי ופרופ' משה לפידות.

המושב הסוגר של הכנס הוקדש כולו לעדכונים ו"מה חדש". ד"ר ג'פרי קללין עידכן אודות חידושים בתחום של שאיבת שומן. לאחריו ד"ר ג'ואל כהן נתן סקירה חשובה בנושא כיצד להימנע מסיבוכים בעת הזרקת חומרי מילוי. ד"ר מתיו אברהם הרצה על הטכנולוגיות השונות הקיימות להצרת היקפים באופן בלתי חודרני. ד"ר איב לאונשטיין מניו יורק העבירה הרצאה מאלפת על סיכונים באבחון שגוי. לאחריה ד"ר פיליפ פריד העביר מניסיונו הרב כיצד לטפל בדליות ברגליים. ד"ר אלכס גינזבורג, ממייסדי החברה, הרצה על השתלת שיער להתקרחות צלקתית. עוד הרצאה בנושא התקרחות הועברה על ידי ד"ר צחי שלקוביץ שבה הוא סקר את ניסיונו במתן פלזמה עשירה בטסיות  כטיפול להתקרחות. ההרצאה שנעלה את הכנס הייתה של ד"ר דוד פרידמן, אשר הרצה על טכנולוגיה של "פיקו" להצערת העור.

הכנס לווה בתערוכה ענפה ומרשימה של מיטב החברות המסחריות העוסקות בתחום. העיצוב המרשים של אולם המליאה והתערוכה העניקו אווירה של כנס בין לאומי מהרמות הגבוהות שאנו מכירים. הכנס היווה הזדמנות מצוינת למפגש חברים ועמיתים.

יש לציין את החברה המארגנת של הכנס, חברת קליידסקופ, אשר ליוותה את ארגון הכנס מראשיתה ועד סופה תוך דאגה לפרטים קטנים עד גדולים ושותפה מלאה  בהצלחה הכבירה של הכנס.

מצפים כבר לכנס השנתי הבא.

נושאים קשורים:  מצגות וכנסים
תגובות