חדשות

האיגוד לכירורגיה פלסטית נגד סדנה לרופאי שיניים הכוללת טיפול בפקטורי גדילה

לאיגוד נוגע על סדנה שתעביר רופאת שיניים, שבה לטענתו יוצג "כיצד לטפל בפנים באמצעות שימוש בפקטורי הגדילה ותאי הגזע של המטופל"; האיגוד מבהיר כי ההליך עצמו מותר לביצוע רק לרופאים

הזרקת בוטוקס (צילום: אילוסטרציה)
הזרקה קוסמטית (צילום: אילוסטרציה)

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, פנה אמש (ד') בקריאה דחופה למנכ"ל משרד הבריאות להתערב כדי למנוע פעילות אסורה של רופאי שיניים.

האיגוד מסר כי נודע לו על כך שאמורה להתקיים סדנה לרופאי שיניים, אותה תעביר רופאת שיניים בה "יודגמו שיטות הזרקה מגוונות לאזורים שונים בפנים כמו שפתיים וצוואר" וכן "כיצד לטפל בפנים באמצעות שימוש בפקטורי הגדילה ותאי הגזע של המטופל". במלים אחרות: בעזרת שאיבת דם ורידי מהמטופל, עיבודו, והזרקתו לצוואר, לפנים ולמקומות נוספים בגוף המטופל.

במכתב שנשלח להנהלת משרד הבריאות באמצעות עו"ד גדי בראון, הדגיש האיגוד: "למיטב ידיעתנו, לרופא שיניים אסור לקחת דם ורידי ממטופל. אסור לו לעסוק כלל בטיפול באזור הפנים, הצוואר והגוף בכלל ובוודאי אסור לא להזריק דבר לאזורים אלה. כמו כן, שאיבת דם, הפרדתו במכשיר והזרקתו שוב, חייבת להתבצע אך ורק בתנאי מעבדה או בחדר ניתוח סטרילי במיוחד ולא בכיתת לימוד".

"לא יעלה על הדעת, כי חברה המשווקת ציוד דנטלי לרופאי שיניים תקיים 'סדנה' מעין זו, בשיתוף עם רופאת שיניים שאין לה כל הסמכה ברפואה כללית, בוודאי שלא הסמכה להכשיר רופאי שיניים לעסוק ברפואה, מבלי שמשרד הבריאות ייתן דעתו על התופעה וימנע את קיומה", נכתב.

האיגוד הוסיף: "הננו פונים אפוא לכבודכם בבקשה, כי תפעילו בהקדם את סמכויותיכם כלפי רופאת השיניים וכלפי ה'סדנה' וכן הרופאים המבקשים להשתתף בה - ותורו שלא לקיימה. והכל תוך נקיטה בכל הצעדים המנהליים והמשמעתיים המתחייבים, על מנת שלא לאפשר את קיומה של הפרת חוק בוטה, המסכנת באופן חמור את בריאות הציבור וחושפת אותו לטיפולים בלתי מקצועיים בעליל".

בנוסף פרסם אמש האיגוד אזהרה לציבור הרחב לפיה שאיבת דם ורידי, הפרדה שלו, הפקת "גורמי גדילה" ותאי גזע והזרקתם לגוף היא עיסוק ברפואה המותר אך ורק לרופאים. כמו כן האיגוד מפנה את הציבור להוראות מנהל רפואה המתירות לרופאי השיניים להזריק בוטוקס אולם רק כחלק מטיפול השיניים.

הציבור נקרא "לדווח על טיפולים אסתטיים שנעשו בניגוד לחוק", למייל האדום של האיגוד: info@plasticsurgery.org.il

נושאים קשורים:  חדשות,  בוטוקס,  פקטורי גדילה,  הזרקה,  טיפול קוסמטי,  תלונה
תגובות