• יו"ר: ד"ר ברוך קפלן
  • מזכיר: ד"ר חגי לנדוב
  • גזבר: ד"ר אריה ליפשיץ
  • חברי ועד: ד"ר להבית אקרמן
  • ד"ר ריאד קאסם
  • ועדת ביקורת: ד"ר אביקם הראל, ד"ר אילן כץ ,ד"ר דוד צמח
חדשות

ב"בני ציון" החלו להפעיל סורק ממוחשב כלל-גופי לאיתור שומות עור סרטניות

מערכת האבחון החדשה סורקת ברזולוציה גבוהה מאוד ובצבע, מפיקה תמונות איכותיות של נגעי העור ומאפשרת לספק התרעה על כל מצב חריג או מסוכן

סורק לאיתור שומות עור סרטניות במרכז הרפואי בני ציון. צילום: דוברות בית החולים

המרכז הרפואי בני ציון בחיפה הודיע הבוקר (ג') כי הכניס לשימוש לשם בדיקה ראשונית מערכת ממוחשבת חדישה לסריקה כלל-גופית לאיתור שומות עור סרטניות.

למערכת מצלמת שורה (D1) הסורקת ברזולוציה גבוהה מאוד ובצבע ומפיקה תמונות איכותיות בגודל של יותר מ-600 מגה בייט בתמונה אחת רציפה. היא משלבת צילום דרמוסקופי של השומה הבודדת וקישור לתמונה הכלל-גופית.

מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית ב"בני ציון", ד"ר נועם קלדרון, ציין כי את הסריקה מבצע טכנאי והשימוש בה מקצר בזמן ההמתנה לרופא, שיקבל את התמונה והפענוח גם מבלי שיפגוש את המטופל ורק אם יימצא מצב המצריך התערבות, המטופל יוזמן לבירור.

המערכת שפותח בחברת מרפא טכנולוגיות אינה מחליפה את הרופאים האנושיים אבל מספקת אפשרות לבדיקה וזיהוי מוקדם לפני ההגעה לרופא.

הצילום הכלל-גופי, המורכב מאוסף של מספר רב של צילומים, יזהה נגעי עור על פי הפרמטרים המקובלים ברפואת עור: קוטר, צבע/ גוון, גבולות הנגע ושטחו. כמו כן את אפיון דרגת הסיכון של השומה שעלולה להתפתח לנגע סרטני. תוכנת המערכת מאפשרת לספק התרעה על כל מצב חריג או מסוכן.

נושאים קשורים:  שומות,  נגעי עור,  סרטן העור,  ד"ר נועם קלדרון,  אבחון סרטן עור,  בית החולים בני ציון,  חדשות
תגובות